پرسش‌های رایج

دربارۀ نامنویسی در برزان

برای مشاهدۀ محصولات و محتوای وب‌سایت برزان، نیاز به نام‌نویسی نیست. شما می‌توانید بدون نام‌نویسی، به گشت‌وگذار در این وب‌سایت بپردازید و پس از بررسی محصولات، درصورت تمایل به خرید، اقدام به نام‌نویسی کنید.

بر روی آیکن حساب کاربری کلیک کرده تا وارد صفحۀ «ورود/ نام‌نویسی» شوید و اطلاعات مورد نیاز را با دقت و به درستی وارد کنید.

درصورت نیاز با شمارۀ ۰۲۱۶۶۹۲۹۷۴۶ تماس بگیرید تا کارشناسان برزان شما را راهنمایی کنند.

کلیۀ اطلاعات کاربران در برزان به‌صورت کاملاً محرمانه نگه‌داری شده و برزان تمام سعی خود برای محافظت از آن را انجام خواهد داد. این اطلاعات تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد دیگر قرار نخواهد گرفت. برزان از این اطلاعات فقط برای تعامل بیشتر و سرویس دهی بهتر به مشتریان خود استفاده خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، این‌جا کلیک کنید: «حریم خصوصی کاربران».

دربارۀ خرید و ثبت سفارش

برای کسب اطلاعات دقیق پیرامون ثبت سفارش، این‌جا کلیک‌ کنید: «روش ثبت سفارش».

چون محصولات صنایع دستی حاصل ذوق و احساسات فردی بوده و ازسوی دیگر بیشتر مراحل تولید با استفاده از ابزارهای دستی انجام می‌شود، در فرآیند تکثیر یک محصول واحد تفاوت‌های بسیار جزئی پدید می‌آید و این مسئله جزو ذات محصولات صنایع دستی به‌شمار می‌آید. در برزان تلاش بر این است که محصولاتی که این تفاوت در آنها بیش از بیست درصد است، به‌صورت محصولی مستقل در صفحه‌ای مجزا  قرار گیرد و تا حد امکان هم‌‌خوانی تصاویر و اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت با محصول ارسال‌شده برای مشتری حفظ شود.

شما می‌توانید در لیست محصولات و یا در صفحۀ تکی محصول، روی دکمۀ افزودن به علاقه‌مندی کلیک کنید تا محصول مورد نظر در فهرست علاقه‌مندی‌ها ذخیره شود. در فرصت مناسب، می‌توانید با رفتم به صفحۀ «کالاهای مورد علاقۀ من» در حساب کاربری خود، اقدام به مشاهده و بررسی دقیق‌تر و درصورت تمایل افزودن به سبد خرید نمایید.

در برزان امکان سفارش‌‏گذاری در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز وجود دارد اما کلیۀ سفارش‏‌های ثبت‌شده، در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است.

وارد صفحۀ حساب کاربری خود در سایت برزان شوید.

روی گزینۀ «سفارش‌ها» کلیک کنید.

در این بخش می‌توانید سفارش خود را لغو کنید.

پس از ثبت موفق سفارش توسط شما، کد پی‌گیری سفارش به شما نمایش داده می‌شود. این کد به همراه روند آماده‌سازی سفارش ازطریق پیامک نیز برای شما ارسال می‌شود.

پس از پردازش سفارش، آماده‌سازی و بسته‌بندی اقلام سفارش صورت گرفته و مطابق با روش ارسال به مشتری ارسال می‌شود.

دربارۀ شیوۀ ارسال و روش‌های پرداخت

شما می‌توانید هنگام ثبت سفارش در برزان، ازطریق درگاه اینترنتی، هزینۀ سفارش خود را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. پرداخت موفق هزینه به‌منزلۀ ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامکی مبنی بر ثبت موفق سفارش، برای کاربر ارسال می‌شود و نیازی به اطلاع‌‌دادن پرداخت سفارش نیست و سفارش به‌صورت خودکار وارد مراحل آماده‌سازی و ارسال می‏‌شود.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

هنگام ثبت سفارش می‌توانید پرداخت اینترنتی را انتخاب نمایید و پس از واردشدن به درگاه، اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.

هزینۀ ارسال سفارش‌های بیشتر از هشتصد هزار تومان رایگان و زیر هشتصد هزار تومان بر اساس حجم و وزن سفارش متغیر است.

هزینۀ ارسال سفارش ازطریق پست پیشتاز با تعرفۀ مصوب شرکت پست محاسبه می‌شود.

هزینۀ ارسال سفارش ازطریق پیک موتوری (در تهران) با تعرفۀ شرکت‌های ارائه‌دهندۀ خدمات پیک محاسبه می‌شود.

هزینۀ ارسال کالاهای سنگین ارسالی با باربری، براساس وزن و ابعاد کالا محاسبه شده و مبلغ آن به‌صورت پس‌کرایه درب آدرس دریافت می‌شود.

دربارۀ پی‌گیری سفارش

وارد صفحۀ حساب کاربری خود در وب‌سایت برزان شوید.

روی گزینۀ «سفارش‌ها» کلیک کنید.

در این بخش می‌توانید وضعیت سفارش خود را پی‌گیری کنید.

دربارۀ تحویل سفارش

اگر پست پیشتاز را به‌عنوان روش ارسال انتخاب کرده باشید، به‌طور معمول ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد تا سفارش به دست شما برسد.

درصورتی که ساکن شهر تهران هستید و روش ارسال با «پیک موتوری» را انتخاب کرده باشید، سفارش شما در همان روز کاری که سفارش داده‌اید به دست شما می‌رسد. چنانچه در زوهای غیرکاری ثبت سفارش کرده‌اید، سفارش شما در اولین روز کاری برای شما با پیک موتوری ارسال می‌شود.

اگر شما به هر دلیلی از خرید خود منصرف شده و کالای خریداری‌شده را از بسته‌بندی خارج نکرده باشید، تا ۴۸ ساعت فرصت دارید که پس از هماهنگی با با واحد پشتیبانی برزان، کالا را به فروشگاه بازگردانید. شایان ذکر است که درصورت انصراف از خرید، هزینۀ بازگرداندن کالا بر عهدۀ مشتری است.

اگر مشخصات کالای تحویل‌شده با تصاویر و اطلاعات موجود در وب‌سایت مغایرت داشته باشد و یا کالا دارای عیب یا آسب‌دیدگی پیش از تحویل باشد، تا ۴۸ ساعت فرصت دارید که پس از هماهنگی با واحد پشتیبانی برزان، کالا را به فروشگاه بازگردانید. درصورت تأیید این موضوع ازسوی کارشناسان برزان، ما حداکثر ظرف سه روز کاری نسبت به ارسال کالای همسان اقدام می‌کنیم و درصورتی‌که کالای مورد نظر در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب شما با کالای مشابه تعویض کرده و یا کل وجه پرداختی را به شما عودت می‌دهیم. در این مورد، فروشگاه هزینۀ بازگرداندن کالا و نیز هزینۀ ارسال کالای تعویض‌شده را برعهده خواهد گرفت.

چنان‌چه ایراد فنی مورد تأیید کارشناسان برزان قرار نگیرد، هزینه‌های بازگرداندن و ارسال مجدد کالا بر عهدۀ مشتری خواهد بود.

لطفاً از ارسال کالا بدون هماهنگی با پشتیبانی برزان جداً خودداری کنید و با یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

۱- با کارشناسان پشتیبانی برزان به شمارۀ ۰۲۱۶۶۹۲۹۷۴۶ تماس بگیرید. با اعلام شمارۀ پی‌گیری سفارش خود، هماهنگی لازم را برای بازگرداندن کالا انجام دهید.

۲-در صفحۀ تماس با ما، پیام خود را ازطریق فرم مربوطه ارسال کنید تا کارشناسان برزان هماهنگی لازم را برای بازگرداندن کالا ایجاد کنند.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به‌‏خوبی بسته‌بندی و ارسال شود.

کالای مرجوعی را ازطریق پست پیشتاز به نشانی تهران، خیابان جمهوری، خیابان آذربایجان، حد فاصل باستان و آذربایجان، کوچۀ ثبوتی، پلاک ۱۳، واحد ۴ ارسال کرده و تصویر باکیفیت رسید پستی را به ایمیل Info@barzaan.com  بفرستید.

اگر ساکن تهران هستید، برای مرجوع کردن کالای خود می‌توانید ازطریق پست پیشتاز و یا پیک موتوری اقدام کنید.

درصورت «انصراف از خرید» و مرجوع‌نمودن سفارش، هزینۀ بازگرداندن کالا برعهدۀ مشتری است.

درصورت «مغایرت کالا با کالای موجود در سایت» و یا «وجود ایراد و آسیب‌دیدگی پیش از تحویل» و تأیید این موضوع توسط کارشناسان فروشگاه، هزینۀ بازگرداندن کالا برعهدۀ برزان است.